banner kayit2
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
414 Sporcunun Kupa Mücadelesi Başladı
IMG 032464 ilden 414 sporcunun 11 tur boyunca mücadele edeceği Türkiye Kupası'nda ilk hamleler yapıldı.
 
2017 Türkiye Kupası, 28 Ocak 2017 tarihinde Antalya Mardan Palace Otel'de gerçekleşen açılış töreni ile başladı.
 
GM Barış Esen, GM Kıvanç Haznedaroğlu ve GM Vahap Şanal'ın yarıştığı Kupa'da 3 IM, 8 FM, 8 CM ve 3 WCM olmak üzere 25'i unvanlı 414 sporcu hamle yapıyor.
 
Türkiye Kupası açılış töreninde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Evrim ve Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz bir konuşma yaparak böylesine önemli bir sportif organizasyonun Antalya'da gerçekleşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, başarıyla tamamlanması dileklerini ilettiler.
 
Bir hafta boyunca Antalya'da satranç rüzgarı estirdiklerini belirten TSF Başkanı Gülkız Tulay ise, 6 bini aşkın satranç gönüllüsünü ağırladıkları üç büyük şampiyonanın ardından satranç rüzgarının 28 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında Türkiye Kupası ile de Türkiye'yi sarmaya devam edeceklerini belirtti. Tulay, Türkiye Kupası'nda yarışacak tüm sporculara da başarılar diledi.
 
Türkiye Kupası açılışı; Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, Avrupa Satranç Birliği (ECU) Başkanı Zurab Azmaiparashvili, TSF Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, İslam Yücel, Ahmet Haznedaroğlu, Özgür Solakoğlu, Ulaş Demirci, Sultan Daban, Ahmet Arda Kılıç, Serdar Başgül, Ali Ümit Şifaver, Nihal Temamoğulları, Mustafa İmamoğlu, Zeki Demircan, Mustafa Hilmi Güngör ve Rafet Gülmez, kurul başkan ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
 
64 ilden 414 sporcunun katıldığı Türkiye Kupası ilk turu ECU Başkanı Azmaiparashvili ve TSF Başkanı Tulay'ın sembolik açılış hamleleri ile saat 16.00'da başladı.
 
Antalya Mardan Palace Otel'de gerçekleşen Türkiye Kupası'nda IM Can Arduman ve WGM Kübra Öztürk 11 tur boyunca canlı yayınlarla satranç severlerle birlikte olacak. Ayrıca şampiyona boyunca satranç severler, Türkiye Satranç Federasyonu resmi Facebook ve Twitter hesabı üzerinden #TürkiyeKupası2017 etiketi ile sorular sorup, yorumlarını paylaşarak şampiyona heyecanına ortak olabilecekler.

img 0298
tk acilis17
Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, TSF Başkanı Gülkız Tulay ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Evrim

 
img 0324
img 0331
img 0347
img 0353
img 0354
img 0343
img 0344
img 0388
img 0396
IM Arduman ve WGM Öztürk'ün ilk konuuğu Avrupa Satranç Birliği (ECU) Başkanı Zurab Azmaiparashvili oldu.
 
Turkish Chess Federation © 2016