banner kayit2
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Kupa Coşkusu Tamamlandı
IMG 3425

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen ve Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar şampiyonalarının ardından yapılan Türkiye Kupası sona erdi. 11 tur süren zorlu maratonda 2017 Türkiye Kupası'nı GM Vahap Şanal kazanırken, FM Ege Köksal ikinci, GM Kıvanç Haznedaroğlu ise üçüncü oldu.
Devamını oku...
 
Kupa’da İlk Üç: GM Şanal, FM Köksal, GM Haznedaroğlu
kupa3

Antalya Mardan Palace’da 408 sporcunun 8 gün boyunca kıyasıya mücadele ettiği 2017 Türkiye Kupası bugün sabah oynanan 11.tur maçları ile sona erdi.

Son tura tam puan ile şampiyonluğu garantileyerek giren GM Vahap Şanal son turda erken bir beraberlik aldı ve turnuvayı 10,5 puan ile bitirerek olağanüstü bir performans sergiledi. Bu büyük turnuvada şampiyonluk dışında da dereceye girebilmek için kıyasıya bir mücadele vardı. 2.masada oynanan Mehmet Metin-GM Kıvanç Haznedaroğlu mücadelesinde kazanan taraf GM Haznedaroğlu oldu ve turnuvayı 9 puan ile bitirmeyi başardı. Günün sürpriz denebilecek sonucu ise 4.masadaki IM Ufuk Sezen Arat-CM Efe Mert Kılıç mücadelesinden geldi. Siyah taşlarla oynamasına rağmen güçlü rakibini yenmeyi başaran CM Kılıç turnuvayı 9 puan ile bitirdi ve derece şansı diğer maçların sonucuna kaldı. Turun belki de en heyecanlı maçı ise 5.masadaki FM Ege Köksal-Erkin Karaokçu mücadelesiydi. Oyunsonunda uzun uğraşlar sonucu kazanç konuma geçen FM Köksal maçı kazanmayı başardı ve 9 puan ile derece şansını averaja bıraktı. 3.masada oynanan IM Kanmazalp-FM Soysal maçı beraberlik ile sonuçlandı ve zirve son şeklini almış oldu.
 
Final sıralamasında ile şampiyon 10,5 puan ise GM Vahap Şanal olurken 3 sporcu turnuvayı 9 puan ile bitirdi ve ilk üç averaj farkı ile belirlendi. İkinciliği genç sporcu FM Ege Köksal olurken üçüncülük koltuğuna ise GM Kıvanç Haznedaroğlu oturdu.  Sıralamada ilk 6’ya giren diğer sporcular CM Efe Mert Kılıç, IM Mert Yılmazyerli ve IM Oğulcan Kanmazalp ise 2017 Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde ettiler.
 
Şampiyonanın ödül töreni saat 17.00’de gerçekleşecek.
 
Kupa'da Şampiyon GM Vahap Şanal!
IMG 24912017 Türkiye Kupasına bugün oynanan 10. tur maçları ile devam edildi. Artık son iki turuna girdiğimiz turnuvanın şampiyonluk mücadelesinde ise bugün büyük bir heyecan vardı. 1,5 puan avantajı ile zirvede bulunan GM Vahap Şanal bugün 1. masada siyah taşlarla FM Melih Yurtseven ile karşılaştı. Büyük bir heyecan ile geçen maçta kazanan ise GM Şanal oldu. Böylece 10 turda tüm maçlarını kazanmayı başaran GM Şanal turnuvanın son turuna girerken şampiyonluğunu garantilemiş oldu.
 
2. masada oynanan ve derece mücadelesinde önemli bir yere sahip olan CM Efe Mert Kılıç-FM Ege Köksal maçı ise beraberlik ile sonuçlandı. Bu turdaki sonuçlar ile tam puan ile şampiyonluğu garantileyen GM Şanal'ın ardından 8 puan ile 9 kişi derece şansını sürdürüyor.
 
Büyük bir heyecan ile geçen turnuvanın son turu WGM Kübra Öztürk ve IM Can Arduman'ın canlı yorum ve analizleri ile birlikte yarın saat 10.00'da başlayacak.

 
 
Kupa'da Son Düzlük
IMG 2697408 sporcunun Kupa mücadelesine bu akşam oynanan 9.tur maçları ile devam edildi. Artık zirvenin yavaş yavaş şekil almaya başlandığı turnuvanın bu turunda kuşkusuz büyük bir heyecan ile beklenen maç ilk masadaki GM Vahap Şanal-GM Kıvanç Haznedaroğlu mücadelesiydi. Beyaz taşların avantajını iyi kullanan GM Şanal açılıştan avantajlı bir şekilde çıktı ve sonrasında da oynadığı güzel oyun ile maçtan galibiyet ile ayrılmayı başardı. Böylece genç büyükusta şampiyonluk yolunda çok önemli bir adım atmış oldu. Diğer masalardaki sonuçlar ile yoluna kayıpsız devam eden GM Şanal tek başına zirvede bulunurken, genç sporcuyu 7,5 puan ile FM Ege Köksal, FM Melih Yurtseven ve CM Efe Mert Kılıç takip ediyor.
  
Artık turnuvanın sonuna gelinirken belki de şampiyonun belli olacağı 10. tur maçları WGM Kübra Öztürk ve IM Can Arduman'ın canlı yorum ve analizleri ile yarın saat 16.00'da başlayacak.

 
GM Şanal Kayıpsız Devam Ediyor
img 21282017 Türkiye Kupasına bu sabah oynanan 8. tur maçları ile devam edildi. 1. masada oynanan FM Serkan Soysal-GM Vahap Şanal mücadelesinde oyunsonuna avantajlı girmeyi başaran GM Şanal sonrasında da güzel oyunuyla masadan galip ayrılmayı başardı. 2. masada oynanan GM Barış Esen-FM Ege Köksal mücadelesinde ise karşılıklı yapılan taş değişimleri sonucu maç beraberlik ile sonuçlandı. 3. masada oynayan GM Kıvanç Haznedaroğlu ise siyah taşlarla rakibi FM Orkhan Eminov'u mağlup etmeyi başardı.

Bu sonuçlar ile beraber GM Şanal tam puan ile başına liderlik koltuğunda otururken, GM Haznedaroğlu 7 puan ile tek başına 2. sırada zirve yarışını sürdürüyor.
 
Artık turnuvanın son üç turuna girilirken büyük heyecan WGM Kübra Öztürk ve IM Can Arduman'ın canlı yorum ve analizleri ile bugün saat 16.00'da oynanacak 9. tur maçları ile devam edecek.
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 4
Turkish Chess Federation © 2016